1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

Zapraszam do obejrzenia krótkiego zwiastunu inaugurującego cykl filmów przedstawiających wszystkie etapy budowy samolotu BushCat.

Zapraszam również do subskrypcji kont społecznościowych aby być na bieżąco:)

ZACZYNAMY

Po dłuższym zastoju rozpoczynam składanie samolotu BushCat i w końcu ruszy kanał BudujemySamolot.pl :) W pierwszym odcinku odpowiadam na pytanie czemu właściwie ten samolot?

Zapraszam do odwiedzania pisania i subskrybowania:)

Zacznam odpakowywanie samolotu i odwiedzi firmę Faston - Rotax
Zapraszam na montaż pierwszych części samolotu BushCat oraz zapoznanie się z narzędziami i instrukcją
Malujemy nasz samolot oraz robimy unboxing kolejnej skrzyni
W tym odcinku składamy skrzydła, a także Magda opowie wam trochę o rezerwacji znaków:) Pokażę też jak kontrować beczułki śrub rzymskich. 
W tym odcinku porozmawiamy o światłach jakie zamontujemy na naszym samolocie. Jest też mały test oraz informacja co zrobić aby certyfikować nasz samolot do lotów nocnych.
W tym odcinku pokażemy proces budowy kadłuba naszego samolotu.
W tym odcinku pokryjemy płótnem ogon naszego samolotu
W tym odcinku montujemy owiewkę kabiny oraz strukturę podtrzymującą podwozie główne naszego samolotu 
W tym odcinku zamontujemy podwozie główne oraz przeniesiemy się do nowego hangaru.
W tym odcinku montujemy elementy w kabinie tj. pasy bezpieczeństwa, oparcia foteli, akumulator, wolant, uchwyt sterowania klap, linie paliwową.
Zapraszamy was dzisiaj do Leszna gdzie uczestniczyliśmy w pokazach lotniczych Antidotum AIRSHOW. Przygotowaliśmy krótką relację, w której w skrócie pokażemy co się tam działo. Porozmawialiśmy również z uczestnikami imprezy. Musicie to zobaczyć!
W tym odcinku pokryjemy płótnem skrzydła, klapy oraz lotki naszego samolotu
W tym odcinku założymy skrzydła oraz zamontujemy podłogę i konsolę centralną. 
W tym odcinku odpowietrzymy hamulce, zamontujemy ścianę ogniową, zamontujemy stateczniki oraz podepniemy linki i popychacze sterujące.
W tym odcinku zamontujemy zbiornik paliwa i oleju a także dolny bagażnik oraz dopasujemy i założymy maskę silnika 
W tym odcinku wykonamy przegląd gaźników silnika Rotax 912, zaczniemy prace nad awioniką oraz pomalujemy maskę w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 w Bydgoszczy 
W tym odcinku zamontujemy silnik Rotax 912 oraz trochę o nim opowiemy. 

Kontakt

 

Media Społecznościowe

+ 48 888451007

budujemysamolot@gmail.com

W tym odcinku po raz pierwszy odpalamy silnik oraz kołujemy. Dodatkowo pokażemy co udało nam się jeszcze pokończyć przy naszym samolocie.
W tym odcinku W tym odcinku podsumowanie roku 2022, w którym dużo się działo! Największe pokazy lotnicze w Polsce, w których braliśmy udział. Pokażemy też kilka nowych modyfikacji.
W tym odcinku zajmiemy się pracami końcowymi. Zamontujemy drzwi, owiewkę, gaźniki, stery kierunku i wysokości oraz zobaczymy jaki postęp z awioniką.
W tym odcinku pokażemy pierwszy lot oraz przelot na pokazy Aerobaltic w Gdyni a także zrobimy małe podsumowanie projektu.